A pálinka gyógyhatásai

A pálinka gyógyhatásai

 

A pálinka gyógyhatásai

A pálinka gyógyhatásai

 

A pálinka gyógyhatásai régóta ismertek, a kárpátmedence lakói körében. Nemzeti italunkat, a pálinkát több féle módon használhatják gyógyításra külsőleg és belsőleg egyaránt.  Az erős, főzés során először lefolyó pálinkát (rézeleje) orvosi célra – fogfájásra, megfázásra, bedörzsölésre – használják. Néhány helyen a nyílt sebeket, bőrsérüléseket, kutya- vagy kígyómarás helyét pálinkával tisztítják. Szemfájás ellen fehér-liliomos pálinkát ajánlanak. A sebre, csonttörésre öntött pálinka, mint fertőtlenítőszer, régi orvosság. Néphagyomány szerint, a pálinka gyógyhatásai jól használhatók has, könyök- és térdfájdalmakra márciusi tojáshéjat porrá zúznak, pálinkába öntenek.

Belőle fél liternyit a beteggel megitatnak. Köhögés és rekedtség ellen az ágyas pálinkák különféle fajtáit, és a mézes pálinkát javasolják. Szédülés ellen egy szelet pirítóst lehet seprőpálinkában megfőzni és azzal a beteg homlokát borogatni. A pálinka önmagában jó a magas vérnyomás ellen. A fokhagymás pálinka valóságos varázsszer, természetes antibakteriális hatása miatt. Mézzel, citromlével keverve, hatásos lehet meghűlés esetén.Társaságban,  fogyasztott kis mennyiségű pálinka, stresszoldó hatású, a megfelelő étrendbe iktatva emésztést is elősegítő. Az emésztés javulása, a stressz oldása hozzájárul a jó közérzet kialakulásához, a koleszterin, a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, és a vér zsírszintjét csökkenti. A pálinka gyógyhatásai, külföldi tudósok figyelmét is felkeltették. A Dél-Karolinai Orvostudományi Egyetem orvosi kísérletei azt bizonyították, hogy a mértékkel fogyasztók a szeszes italokat teljesen elutasító társaiknál egészségesebbek, kiegyensúlyozottabbak, náluk kisebb eséllyel alakulhatnak ki a különböző szívbetegségek.

 

A pálinka gyógyhatásai

A pálinka gyógyhatásai, itthon a”jólbevált” reggeli stampedli lehúzása, csak az igazán megterhelő  fizikai munkát végzők, és kemény, tartalmas reggelit elfogyasztóknak ajánlott. Azt éhgyomorra, semmiképp se fogyasszuk, mert az aperitifként fogyasztott magas alkoholtartalmú italok nem csak a gyomrot tehetik tönkre, hanem a véráramba jutva hamar elérik rombolási helyszíneiket a testünkben. A pálinkák az éhes gyomorban, az alacsony vércukorszint mellett lehet, hogy “étvágygerjesztőként” hatnak, de mindenképpen a szervezetet károsító hatásúak is. A pálinkák elfogadható fogyasztási helye az étkezés végén van,  ahol a megtelt gyomor számtalan funkciós helyet biztosít a pálinkák alkoholtartalmának így segítve elő jobban érvényesülhessenek a pálinka gyógyhatásai. Felszívódásuk lelassul és hatásuk  csökken. A fogyasztó a jóleső jóllakottság mellett élvezheti a csodálatos illat- és ízvilágot, így az pálinkát, emésztésserkentő szerként alkalmazhatja.

A pálinka magas alkoholtartalma miatt alkalmas lehet fertőtlenítésre is. Antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően a baktériumokat, gombákat, vírusokat gyorsan elpusztítja illetve csökkenti azok megbetegítő hatásait. Pórusösszehúzó hatása ugyancsak védelmet biztosít a sérült bőrfelületnek. .

PÁLINKÁS AROMA-TERÁPIA

Ahhoz, hogy a pálinka gyógyhatásai megfelelően kidomborodjanak, jó pálinkára lesz szükségünk. Jó pálinkát csak kiváló alapanyagból lehet készíteni, tehát teljes érett, aromákban gazdag, egészséges gyümölcsből, feldolgozásnál tisztán tartott, irányított erjesztéssel és szakszerű elválasztással a főzése során. Az így készült pálinkák megőrzik a gyümölcsök üde, friss illatát, zamatát. A pálinka gyógyhatásai, itt szépen megmutatkoznak. Ha ez jól sikerült, akár behunyt szemmel felismerhetők a gyümölcsillatok, s már indulhat is az időutazás a nyári, őszi gyümölcsösbe. Mi ez, ha nem aroma terápia, a ma divatos kifejezéssel élve? A fogyasztó az illatok hatására ellazul, napi fáradtsága, a depresszió, levertség, elillan, az ízek érzete, az illatorgia, kellemes érzésekkel frissíti fel. Az ilyen pálinkákat csak kóstolgatni, kortyolgatni szabad! Mértéktelen fogyasztására maga a pálinka ad tiltó jelzést, a jóból kevés is elég. Ezzel szemben a “kerítés szaggató”, “gugolós” minőségére igénytelen párlatokat csak a “gallér mögé öntve” lehet elviselni.

 

Vélemény, hozzászólás?

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .